Neden Kiralama

Operasyonel filo yönetimi, şirketlerin araç ihtiyaçlarını, öz kaynaklarını kullanmadan ve ayrı bir insan kaynağı yatırımı gerçekleştirmeden profesyonel bir iş ortağı ile çözümlemelerine yönelik avantajlar sunan sistemdir.


Araç satın alırken beraberinde getirdiği tüm operasyonel ve finansal süreçler sizin tarafınızdan yürütülürken 
filo kiralamada süreçlerin tamamı AKIN FİLO’nun uzman ekibi tarafından yürütülür.

Sizi dinleyelim, kime nasıl bir aracın uygun olacağını birlikte değerlendirelim. 
Araç politikanızı oluşturalım.

Arıza, hasar veya kaza durumlarında sunulan yedek araç hizmeti ile faaliyetlerinize ara vermeden devam edebilirsiniz. 
Ayrıca anlaşmalı servis noktalarında yüksek marka standartlarında kesintisiz hizmet alırsınız.

Araç ile birlikte tüm diğer giderle; MTV, sigorta, kasko, HGS, bakım onarım, kasko, vergi, lastik gibi giderler kira içerisine sabitlenir. 
Böylece bütçe dışı maliyet kalemlerin oluşmasını ortadan kaldırırsınız.

Araç satın almak için kullanacağınız nakdinizi, öz kaynağınızı ve kredi limitlerinizi iş alanında kullanarak 
finansal konumunuzu güçlendirme fırsatı yakalarsınız.

Filo takibinizi Türkiye’nin her noktasından kolayca yapabilir, filonuzla ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiye hızlıca ulaşırsınız. 


Uzun dönem filo kiralama seçeneğiyle şirketlerin, kurumların maliyeti azaltarak daha fazla dış kaynak kullanma seçenekleri arasında yer alan operasyonel filo kiralama, uzun vadede büyük katkılar sağlar. Müşteri istek ve ihtiyaçlarının analizi ile başlayan bu yöntem, gerekliliklerin belirlenmesi ve ihtiyaca en uygun operasyonel filo yönetiminin belirlenmesiyle devam eder. Farklı sektörlerdeki bir birinden farklı kurumların iş modeli üzerine kapsamlı bir ar-ge sonucu belirlenen kurumsal filo kiralama, çözüm alternatifleri geliştirerek koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle fark yaratır.

"Akın Filo olarak biz;

Operasyonel filo kiralama ile, şirketinizin her tür araç ihtiyacını özkaynağınızı kullanmadan sağlamanıza yönelik, akılcı avantajlar vadeden bu sistemi sizlere sunuyoruz. AKIN FİLO, uzun dönemli araç kiralama hizmetiyle sınırlı kalmayıp filo yönetimi hizmeti de sunmaktadır.

Filo yönetimi, araçların zamanında dağıtımından başlayıp, kaza yönetimi, düzenli bakım-onarım yönetimi, lastik takibi ve değişim yönetimi, araçların tam hareketliliğini sağlamaya yönelik kesintisiz destek hizmetlerini içerir.

"Neden uzun vadede filo kiralama

  • Araç seçimi, fiyat pazarlıkları, kredi olanaklarının sağlanması, bakım – onarım ve kaza takibi, lastik değişimlerinin takibi, sigortalama, ikinci el satış çabaları şeklinde sıralanabilecek bir çokoperasyonel yükten kurtulmanızı sağlar.
  • Aldığınız hizmetin seviyesine göre kaza, bakım – onarım gibi durumlarda ikame araçlar ile çalışanlarınız ve siz araçsız kalmaz, ticari faaliyetleri öngördüğünüz hızda sürdürmeye devam edersiniz.
  • Araç alımları için gerekecek büyük finansmanı devretmeniz sebebiyle, kaynaklarınızı ve kredi olanaklarınızı asıl işinize ayırabilirsiniz.
  • Kira ödemelerinin tümünü gider yazabilir, ödediğiniz KDV’nizi mahsup edebilirsiniz.

Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

İşinize uygun araç seçiminden, operasyonel servislerin yönetimine kadar uzman kadrolarımız ile yanınızdayız.

Detaylı Bilgi

7/24 AKIN FİLO Müşteri Hizmetleri

Türkiye’nin her noktasından +90 212 502 40 00 ve +90 532 375 15 72 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi